Svařujeme ocel: jak na to, když netoužíte po velkosériové výrobě?

Svařování oceli není nikterak složité. Je jen potřeba dodržet správný postup a mít kvalitní svářečku. Nezapomeňte si ochranné pomůcky a můžeme začít. Jak na svařování oceli, když netoužíte po velkosériové výrobě, abyste ji jinak svěřili do rukou profíků na strojírenství a kovovýrobu se zaměřující?

Ocel je možné recyklovat

Na oceli je výborné, že je to materiál, který je celosvětově hojně využívaný. Když máte kvalitní svářečku na ocel, nic vás nepřekvapí. Využít tento materiál tak můžete nejen ve stavebnictví, ale také v mnoha dalších oborech lidské činnosti. Ocel je materiál, který je možné recyklovat. Také jeho cena je velmi příznivá. Když se k tomu přidá fakt, že se vcelku dobře svařuje, dá se považovat za velmi dobrou volbu.

Obsah uhlíku

Podle toho, jaká ocel se vám pod rukama objeví, budete řešit metodu jejího svařování. V oceli je důležitý obsah uhlíku. Neměl by překročit hranici 2,06 procent, aby byl materiál označen jako ocel a měl vlastnosti, které potřebujete. Materiál s vyšším obsahem uhlíku je již litina.

Obsah dalších látek je také důležitý. Obyčejná ocel má obsah síry a fosforu větší než 0,025 procent. Když se tato hodnota dostane pod tuto určující hladinu, materiál již nazýváme nerezovou ocelí. Pro běžné svařování se nejvíce hodí ocel s obsahem uhlíku, který nepřevyšuje hranici 0,25 procent.

Připravte si materiál

Jako první krok před svařováním bude potřeba materiál dobře očistit. Odstraňte nečistoty a rez, nezapomeňte materiál také před svařováním odmastit. Výsledek svařování závisí i na tom, jak dobře si materiál připravíte.

Zvolte správnou metodu

Některé metody svařování se pro svařování oceli hodí více. Mezi ně se řadí například metoda TIG nebo s obalenou elektrodou. Ocel se svařuje také za pomocí metody MIG/MAG svařování. Ocel se svařuje běžnými postupy, není potřeba zvláštního zacházení.

Svařování ocele patří mezi běžné postupy jak v profesionálních provozech, tak i při hobby svařování. Vždy se ujistěte, jaké vlastnosti ocel má, a dobře daný povrch očistěte.

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo