Brněnský mezinárodní strojírenský veletrh se letos nekoná

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně bývá každým rokem velice očekávanou akcí, na kterou se sjíždí firmy působící nejen ve strojírenství, ale také v oboru kovovýroba. Každým rokem se zde prezentují ty nejlepší nápady, inovace, také se probírají další témata spadající do těchto odvětví. Bohužel letos tomu nový typ koronaviru chtěl jinak. Rozhodl se přerušit čáru po sobě jdoucích veletrhů – letos se kvůli němu veletrh poprvé od roku 1959 nekoná.

Veletrh se nekoná poprvé od roku 1959

Jak již bylo zmíněno, letošní rok se nese ve znamení minima veletrhů a konferencí. Dokonce se nekoná ani Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, který se, jak také bylo zmíněno, řadí k těm nejoblíbenějším vůbec. Stává se tak tedy poprvé od roku 1959.

Důvodem je nové panující onemocnění, které s sebou nese řadu pravidel týkajících se omezení pohybu, hygieny a dalšího. Jelikož by kvůli aktuálním opatřením nemohl být veletrh takový, jaký každý rok a jelikož by na něj nemohlo přijít ani tolik lidí, rozhodlo se o tom, že se letos veletrh konat nebude.

I když se mnozí lidé nebo firmy mohou cítit pohoršeni, je to naprosto logický krok. Když se totiž zváží rizika a všechny okolní faktory, zjistíme, že veletrh by byl nejen možným ohniskem přenosu nákazy, ale také by to byla akce pro pár desítek lidí, nikoli pro tisíce či desetitisíce.

Rozhodnutí, které nebylo vůbec snadné

Představenstvo společnosti Veletrhy Brno se nechalo slyšet, že to nebylo vůbec snadné rozhodnutí. Podle členů představenstva to bylo dokonce jedno z nejtěžších rozhodnutí, které kdy museli udělat. Jak ale bylo zmíněno, po zvážení všech faktorů se přišlo na jednu věc, a sice že vůči vystavovatelům i samotným návštěvníkům je to zodpovědné rozhodnutí.

K tomuto rozhodnutí také přispělo to, že by byl problém výstaviště rozdělit do menších zón a hlídat, kolik lidí se v jaké zóně aktuálně nachází. Proto se rovnou uvedl nový termín pro veletrh, bude se konat tedy příští rok, a to od 13.-17. 9. 2021.

Brněnský mezinárodní strojírenský veletrh

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo