Lisovna a obrobna

Lisovna disponuje technologií k lisování kovů na výstředníkových a hydraulických lisech do 315 tun. Pro velkosériovou výrobu využívá lisovna sedm automatických lisovacích linek s tonáží 150 až 315 tun.

Při sériích nad 50.000 ks výrobků /rok je efektivnější výroba postupovými nástroji, kdy se návratnost této vyšší počáteční investice zkracuje s počtem vyráběných kusů.

Linky jsou schopny lisovat plechy a svitky v tloušťkách 0,4-6 mm a průřezech do 1500 mm2, v jakostech běžné i uhlíkaté oceli včetně barevných kovů.

Ruční lisovna dále zahrnuje 30 hydraulických a excentrických lisů v tonážích 5-150 tun s ruční a poloautomatickou obsluhou určených pro zpracování středních zakázek od 1.000 do 50.000 ks/rok

V rámci  obrobny zabezpečujeme výrobu dělených a ohýbaných polotovarů z kulatin, tyčí a trubek do průměru 50 mm v jakostech konstrukční a uhlíkaté oceli. Lisovna spolu s obrobnou produkuje široký sortiment výlisků, zpracovávaných dále v uzavřeném výrobním procesu velkosériové strojírenské výroby, s možností dodávky polotovarů také pro naše kooperanty.
  • 7 automatických lisovacích linek - WEINGARDEN, ERFURT, RÖSLER, ŠMERAL, HEILBRON
  • Laserové řezání menších sérií do tl. 20 mm - TRUMPF 3030
  • Dělení kulatin, šestihranů a trubek na automatech  - REMS, SINICO
  • CNC obrábění kovů - soustružení, frézování, vrtání, závitování čtyřhranů/kulatin do 38 mm - CNC CITIZEN CINCOM L20 a L32
  • 3D ohýbání drátů na strojích -  MACSOFT, BRUGER, BIHLER, E-FLEX
  • Zpracování běžné a uhlíkaté oceli, nerezi, barevných kovů

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo