České strojírenství je na špici – co je však problémem?

Existuje mnoho oborů, v nichž byste mohli pracovat. Většina oborů postrádá zaměstnance, vždyť je zaměstnanecká krize. Pokud byste však chtěli pracovat v oboru, která má budoucnost a který má potenciál, měli byste se vrhnout do oboru strojírenství, protože právě tento obor má skutečně slibnou budoucnost. Strojírenskou firmu si vyhledejte i podle moderních technologií, které má – takto vybavené společnosti mají stále dostatek práce, protože mají skutečně velkou klientelu a hlavně nepřešlapují na místě.

V současné době by se dalo říct, že díky moderním technologiím a strojům, které strojírenství využívá a díky kterým skutečně produkují takové výrobky, které jsou kvalitní, které jsou vyrobeny s maximální přesností, je tento obor doslova na špici. Bohužel i na tomto úspěšném vrcholu ho něco brzdí – brzdí ho konkrétně nedostatek zaměstnanců, což je však problém nejen tohoto oboru.

To, že se Česká republika potýká s nedostatkem pracovníků, není tajemstvím. Pro českou ekonomiku je skvělé, že vykazujeme minimální nezaměstnanost, ale firmy si už nevědí rady – vždyť nemají, kde by své pracovníky brali, protože přece jenom není už z čeho vybírat. Často hledají pracovníky v zahraničí nebo nabízí lepší platové podmínky těm, kteří pracují u jejich konkurence.

Strojírenství čelí mnoha problémům

I když je strojírenství skutečně na špici, nedostatek pracovníků tento obor skutečně brzdí. To však není jediný problém, s nímž se musí strojírenství potýkat. K dalším problémům například patří i to, že české strojírenství muselo opustit silné trhy, k nimž se řadí například ruský trh nebo trh Středního východu, a to kvůli sankcím a kvůli bezpečnostní situaci.

Hlavní problém je však již zmiňovaný nedostatek lidí

Jelikož však strojírenství vyváží i do Číny či do Německa, není opuštění výše zmíněných trhů tak drastické. Větším problémem je bohužel to, že počet pracovních míst v oboru roste a není, kdo by je naplnil. V současné době strojírenské firmy spolupracují s mnohými středními školami, protože jenom tak si mohou získat budoucí zaměstnance.

České strojírenství je na špici

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo