Jak se svařuje, brousí a lakuje v kovovýrobě?

V kovovýrobě začíná pracovat či podnikat čím dál více lidí. Není se čemu divit, jedná se o tahouna české ekonomiky. Tyto firmy, které se zabývají kovovýrobou, mají velice slibnou budoucnost, proto by byla chyba zde nepodnikat či nepracovat. Pojďme se nyní podívat na to, jak to v takovém podniku vlastně probíhá.

Pokud se rozhodnete podnikat v kovovýrobě, musíte mít na paměti, že to nebude levná záležitost. Je třeba mít naspořený nějaký základní kapitál, protože se musí nakoupit moderní technologie, která vám zaručí kvalitní výrobky. Musíte si pronajmout (nebo případně koupit) velké prostory, v nichž budete mít jednotlivé dílny, jako je svařovna, brusírna či lakovna.

A když už jsme u těch brusíren, svařoven a lakoven – pojďme si říct, jak se vlastně svařuje, lakuje a brousí v kovovýrobě.

Jak se svařuje v kovovýrobě?

Ve společnosti Steeltec se svařuje zejména pomocí svařovacích robotů. Ti jsou samozřejmě výkřikem nejnovější a nejmodernější technologie. Zde se taky obvykle pracuje na dvě směny, kdy pravidelné a bezproblémové svařování zajišťuje šest seřizovačů, pětadvacet svářečů a taky jeden mistr svařovny.

Jak se lakuje v kovovýrobě?

V lakovně dochází k povrchové úpravě nejen ocelových, ale i hliníkových či pozinkovaných plechů. Kromě toho se zde lakováním upravují i kryty, profily, trubky či rámy, svařené díly nebo konstrukce. Lakuje se zde jak interiérovými barvami, tak i těmi exteriérovými.

Jak se brousí v kovovýrobě?

Co se týče broušení, k této práci se používají automatické brusky, které brousí materiál nejen na kulato, ale taky na plocho.

K dalším procesům kovovýroby se samozřejmě řadí i práce v obrobně nebo konečná montáž si kompletace. Zejména montáž s kompletací (popřípadě balení) je u zákazníků velice ceněná a je zákazníky často vyhledávaná. Společnost Steeltec ji proto má ve své nabídce služeb.

Jak se svařuje

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo