Jaké jsou procesy kovovýroby?

Kovovýroba společně se strojírenstvím jsou dva obory, které jsou takzvanými tahouny české ekonomiky. Těmto dvěma oblastem se neustále velice dobře daří, což je skvělé, protože výrazně přispívají do růstu naší české ekonomiky. Pokud se rozhodujete, v jakém oboru podnikat, pak byste měli zkusit jednoznačně kovovýrobu, i když možná nejste v tomto oboru zrovna zdatní. Volit byste ji měli ale z toho důvodu, že tento obor má zkrátka slibnou budoucnost.

Než se pustíte do podnikání v kovovýrobě, měli byste hlavně vědět o své konkurenci, která si už na trhu vybudovala nějaký ten respekt. V souvislosti s tím byste si měli zjistit, jak vlastně taková celá kovovýroba probíhá. Skládá se z několika procesů, prochází různými dílnami. Pojďme si tedy celý tento proces kovovýroby přiblížit.

• lisovna a obrobna

Vše se děje v takzvané nástrojárně, kde jsou všechny potřebné stroje ke kovovýrobě. Jsou zde i stroje potřebné pro lisování. Lisování je jedním z procesů celé kovovýroby. Lisovnou rozhodně výrobek musí projít. Lisovna společně s obrobnou produkují široký sortiment výlisků, které se potom dále zpracovávají v uzavřeném výrobním procesu velkosériové strojírenské výroby.

• svařovna a brusírna

Dalším stanovištěm je svařovna a brusírna, kde se zpracovávají výlisky a taky obrobky, které jsou do hmotnosti patnácti kilogramů. Poté se výrobky posílají do lakovny.

• lakovna s předúpravou

Zde technologie lakují výrobky. Lakuje se interiérovými a exteriérovými barvami, dále se zde provádí i celkový úprava ocelových, hliníkových, pozinkovaných plechů, krytů a taky profilů a různých trubek či rámů nebo konstrukcí.

• montáž, komplementace, balení

Posledním stanovištěm výrobku je konečná komplementace a balení. Poté je už výrobek dovezen ke svému zákazníkovi, kde se mu většinou pomáhá i s případnou montáží.

procesy kovovýroby

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo