Kvalifikovaných pracovníků v kovovýrobě rychle ubývá

Nedávné průzkumy ukazují, že se v kovovýrobě objevuje stále méně kvalifikovaných pracovníků. Největší nedostatek schopné pracovní síly se pociťuje obecně v průmyslové výrobě, tedy nejen v kovovýrobě, ale také je o kvalifikované pracovníky nouze například ve strojírenské výrobě nebo v automobilovém průmyslu. Najít tedy šikovného brusiče nebo soustružníka, to je už problém skutečně nejen jednoho jediného oboru.

Problémem je to, že stále méně lidí umí pracovat rukama. Většina lidí se hrne do vzdělávání, lidé dnes chtějí mít hromadu titulů, jenže pokud nejsou trochu schopní a manuálně zruční, i tituly v tomto případě půjdou bohužel stranou.

Pokud se právě rozhodujete, co jít studovat nebo co byste ve svém životě měli dělat, doporučujeme studovat obor strojírenství či kovovýroba. Právě v těchto oborech budete mít práci vždy zajištěnou, vždyť třeba takový svářeč patří k nedostatkovému zboží na trhu práce.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků, to je aktuální problém

Nedostatek pracovníků je velký problém současného Česka. Lidé nejsou nejen v Čechách, ale také na Moravě nebo ve Slezsku. Ubývá zejména kvalifikovaných pracovníků, kteří by zastali kus práce. Chybí nejen zmiňovaní svářeči, ale podle statistik také obráběči, zámečníci, mimo jiné i skladníci nebo řidiči vysokozdvižných vozíků, kteří by si s velkými stroji hravě poradili a ovládli je.

Práce rukama není špatná

Důvodem toho, že se lidé neškolí na svářeče nebo brusiče, je to, že se domnívají, že ruční práce, respektive práce rukama je v něčem špatní nebo jiná. Pravdou však je, že práce rukama není špatná nebo jiná či podřadná. Je to práce jako každá jiná, má v porovnání s ostatními profesemi jen zlaté dno.

Práce v oboru strojírenství a kovovýroba bude vždycky jistá, skutečně se hledá velké množství pracovníků. Navíc nebudete muset neustále sledovat monitor počítače, tudíž uděláte něco pro své zdraví. Také zlepšíte svou fyzickou kondici, která by vám za počítačem spíše jenom chátrala.

svarec

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo