Má strojírenství smysl v dalších letech?

Současná doba je velmi zvláštní. Děti jsou natolik „zkažené“ počítači a sociálními sítěmi, že se do patnácti let nestihnou projevit jejich talenty. Mnohdy tedy ke konci základní školy vůbec netuší, kam by mělo jejich studium směřovat. Rodiče je proto dávají na jimi zvolené obory, i když se dětem vůbec nezamlouvají. Ale co mají dělat? Být v dnešní době pouze někým, kdo má jen základní školu – to je nepředstavitelná situace. Dívky se tedy většinou posílají na jazykové školy nebo na obchodní akademie, kde se z nich mohou stát alespoň účetní. Pokud by chtěly v budoucnu podnikat, jistě to pro ně bude dobrý start. Kluci se posílají buď na střední školy, nebo (pokud jim učení zrovna dvakrát nejde) do učení. Učební obory se totiž v současnosti velmi cení. Mezi nejžádanější a nejhezčí profese patří například truhlařina. Najít dobrého a kvalitního truhláře je v dnešní době vážně oříšek. Spousta firem sice vyrábí nábytek, ale nikdy se nejedná zrovna o kvalitní práci.

S truhlařinou je to podobné jako s dalšími jinými obory podobného zaměření. Nikdo neví, jak to s nimi bude dál, přesto jsou už nyní velmi vzácné. Mezi ně patří také strojírenství.

Strojírenství v sobě nese různé etapy. Vše začíná v nástrojárně, pak vše putuje do brusírny a lakovny. Konečné fáze se dočkají až u kompletace, balení a montáže výrobků. Jak to ale s tímto oborem bude dál? Sice se vážně stává tato oblast také populární – lidé se u nás učí a pak se zkušenostmi odchází do zahraničí – ale má tento obor budoucnost? Co když se vše i zde bude digitalizovat a najednou už v celé společnosti budou pouze tři lidé, kteří budou mít na starosti zapínání a vypínání strojů. Jak to bude dál? To nejspíše ukáže jen čas. Ovšem zatracovat tento obor nemá smysl. Jedná se o další vzácnost mezi všemi profesemi. Nedovolme, aby taková povolání úplně vymizela.

strojírenství

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo