Největší český veletrh je za námi

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí 80 000 návštěvníků a více než 1 500 vystavovatelů. Letos jich bylo nejvíce za osm let. Hned 150 jich přijelo z Číny. Souběžně se konají i odborné veletrhy obráběcích strojů, plastů či svařovací techniky.

Na brněnském Výstavišti se od 3. do 7. října otevřely brány největší veletržní akce v Česku – Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV). Jednalo se již o 58. ročník. MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Největší český veletrh je za námi – vystavovalo v něm víc firem, než tomu bylo letech v minulých

Na přehlídce se představilo celkem 1670 firem, zhruba polovina z nich byla ze zahraničí ( zúčastnilo se 34 zemí). Mimo ty české zde vystavují především společnosti z Německa, Slovenska nebo Itálie. Sto padesát firem – většinou státních holdingů – ale přijelo i z Číny, která je letos partnerskou zemí veletrhu. Zároveň jde o historicky nejvyšší účast čínských podniků na podobné výstavní akci ve střední či východní Evropě. Až dosud se prezentovaly v takovém rozsahu hlavně na veletrhu v Hannoveru. Současně se konal i specializovaný veletrh obráběcích strojů (IMT), slévárenský Fond-ex, veletrh svařovací techniky Welding, veletrh plastů, pryže a kompozitů Plastex a veletrh technologií pro povrchové úpravy Profintech. Během veletrhu se koná v areálu také několik exportních konferencí. Vůbec poprvé je na MSV k vidění samostatná expozice technologických start-upů. Zatím jde pouze o osm firem z Česka a Slovenska.

strojirensky veletrh 2016

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo