Největší plovoucí větrná farma se chystá do provozu

V poslední době se děje spoustu novinek, které stojí za zmínku. Ovšem pokud bychom se zaměřovali pouze na oblast strojírenství, pak je nutné poznamenat, že se do tohoto oboru touží dostat čím dál více podnikatelů. Je to pro ně asi velice přitažlivý obor. Už na úplném začátku se ale musí vypořádat s tím, že se budou asi těžko hledat zaměstnanci, protože právě těch je dnes poměrně málo, ale to asi v jakémkoliv oboru.

Pod pojmem strojírenství si samozřejmě představíme hlavně velkosériovou kovovýrobu. Může to být i drobný podnikatel, který se do tohoto oboru žene. V takové společnosti, která se tímto oborem zabývá, pak většinou najdeme nejen strojírnu, ale také lisovnu a obrobnu, svařovnu a brusírnu, lakovnu s předúpravou a samozřejmě mnoho firem nabízí konečnému zákazníkovi i montáž či popřípadě jen kompletaci a balení.

Řada novinek i v oblasti strojírenství!

V oblasti strojírenství se aktuálně děje i řada novinek. Mezi jednu z těch zajímavých se řadí rozhodně i to, že se do provozu chystá i ta největší plovoucí farma na světě. Je to moc dobře, protože právě offshore větrné elektrárny jsou do budoucna velice slibným zdrojem elektrické energie.

Více informací o otevření největší plovoucí větrné farmě:

Takových elektráren však bohužel není na světě mnoho. Instalace takové elektrárny je většinou limitována, a to hlavně hloubkou vody. Není ji tedy možné umísťovat kamkoliv, hlavně ne do vzdálenějších míst oceánu. Je také zakázáno ji umísťovat k svažujícím břehům kontinentů. Když se však takové vhodné místo najde, není se čemu divit, když je z toho takové jedno velké haló! Je to totiž poměrně úspěch.

Letos se konkrétně v říjnu jedna taková otevře. Bude se jednat o největší plovoucí větrnou farmu světa, která vznikla konkrétně v Norsku. Celkové náklady činily přes dvě stě tisíc třicet milionů eur.

Největší plovoucí větrná farma

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo