Nerezová ocel má v průmyslu své místo. Pracuje se s ní i v kovovýrobě

V oboru kovovýroba se pracuje s celou řadou materiálů, které zde prochází mnoha výrobními procesy, jako je lisování nebo lakování. Jedním z nejvyužívanějších materiálů je nerezová ocel. Je však mylné se domnívat, že se s nerezovou ocelí pracuje jenom v tomto odvětví a ne jinde. Materiál, o kterém nyní mluvíme, má své nezastupitelné místo v mnoha odvětvích. Dopustit na něj nedají ani ve stavebnictví nebo v lékařství.

Nerezová ocel součástí betonových staveb

Materiál jménem nerezová ocel je využíván poměrně hojně, a to díky svým neuvěřitelným vlastnostem. Jedná se nejen o ekologický materiál, ale také dobře odolává i mechanickému poškození. K jeho razantnímu rozšíření do odvětví českého průmyslu a dalších odvětví došlo už ve třicátých letech minulého století a od té doby se na ni nedá dopustit.

Své místo si našla například i ve zmiňovaném stavebnictví, kde je součástí konstrukcí betonových staveb. Stavebníci s nerezovou ocelí rádi pracují hlavně díky vysoké životnosti, kterou vykazuje, dále také díky absenci oxidování železa při korozi.

Nerezová ocel v dopravě

Jak již bylo zmíněno, mylné je se domnívat, že se s nerezovou ocelí pracuje jenom v kovovýrobě. Zde se s materiálem sice také pracuje hojně, ale své místo má kromě kovovýroby a stavebnictví také v dopravě. Mnoho lidí se domnívá, že mluvíme o materiálu budoucnosti. Nerezová ocel je poměrně lehká, uplatnit ji lze při výrobě nejen výfukových zařízeních, ale také při výrobě motorů. Své využití najde i ve vlakové dopravě, nejen při výrobě osobních automobilů.

Nerezová ocel se dostala také do lékařství

Až příště navštívíte svého lékaře, všimněte si, že pracuje s nerezovými výrobky. Nerezová ocel se tedy dostala i do lékařství, kde si opět vydobyla své místo. Při výrobě lékařských pomůcek se však využívá nerezová ocel jenom konkrétní jakosti. Záleží však vždy na vyráběném produktu.

Hutní materiál

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo