Obor strojírenství je v Česku hodně žádaný

Strojírenství je v poslední době velkým tahounem české ekonomiky. Společnosti z tohoto oboru se stále drží také na špičce českých vývozců. České strojírenské podniky řeší řadu jiných potíží zejména kvůli sankcím a bezpečnostní situaci byly v poslední době nuceni opustit některé silné trhy. Jde zejména o Rusko a Střední východ. Mnoho strojírenských podniků neustále roste. V současnosti ale začíná rozvoj brzdit nedostatek odporných pracovníků, kteří jsou velmi nutní pro další rozvoj. Počet pracovních míst v oboru strojírenství stále roste. Nejčastěji jde o místa ve výrobě, ale i pro vysokoškolsky vzdělané techniky. Strojírenské společnosti v současné době hledají i posily v podobě jazykově vzdělaných pracovníků. Je třeba expandovat na stále nové trhy a k tomu je třeba obchodníky s jazykovými znalostmi.

Strojírenství hledá pracovníky

Nedostatek kvalitních pracovníků na českém trhu je značný problém. Nyní odchází ze zaměstnání generace původních technicky zdatných zaměstnanci a na jejich místa se těžko hledá náhrada. Nejžádanější profese jsou konstruktér, operátor CNC strojů, technolog, svářeč, strojní zámečník a technik. Mezi pracovníky a novými uchazeči je nejčastěji zájem o profese montážních dělníků, svářečů a strojních zámečníků. Nejvíce nabídek v dneska žádaném oboru strojírenství je v Jihomoravském kraji a nejméně v Jihočeském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Tam se ale naopak na místa v oboru zvaném strojírenství hlásí v poslední době nejvíce uchazečů.

Budoucnost studijního oboru s názvem strojírenství

Strojírenství je tedy i velmi dobrý studijní obor do budoucna. Součástí výuky je totiž skutečná praxe a ta je k nezaplacení. Obor strojírenství bude v následujících letech muset čelit i dalším potížím. Půjde o nástup takzvané čtvrté průmyslové revoluce. Jde o trend digitalizace a s ní souvisí také automatizace. Ponese sebou naprosto nevyhnutelně výrazné změny na českém trhu práce. Důsledkem inovace, robotizace a automatizace mnohých rutinních a manuálních činností bude vyvíjen o moc větší tlak na oblast vzdělání a hlubší znalosti pracovníků. Nová výuka bude mnohem zajímavější a bude se čím dál více přizpůsobovat požadované aktuální praxi.

strojirenstvi

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo