Odborná praxe žáků SOŠ TŽ ve STEELTECU

Velkou pomoc při výkonu odborné praxe poskytuje Střední odborné škole Třineckých železáren společnost STEELTEC CZ, která se zabývá velkosériovou strojírenskou kovovýrobou. Díky vlastní nástrojárně a konstrukci totiž nejenže poskytuje kompletní servis svým zákazníkům, ale také dokáže žákům – praktikantům – nabídnout profesionální zázemí moderně vybavené strojírenské firmy.

STEELTEC CZ umožňuje ve svém provozu jednak praxi žákům oboru zámečnických prací, kteří mají sníženou zdravotní způsobilost ke vzdělávání, a v provozech Třineckých železáren by se vhodné místo pro jejich praxi hledalo jen stěží. Na druhé straně naopak nabízí skvělé podmínky budoucím obráběčům kovů a elektrotechnikům, kteří právě zde mohou už jako žáci při odborné praxi samostatně pracovat například na nejmodernějších CNC strojích nebo přijít do kontaktu s roboty.

Špičkově vybavená pracoviště společnosti STEELTEC CZ tak poskytují žákům školy velice odborné a kvalifikované zázemí při vykonávání praxe, díky kterému se nejen prohloubí jejich vztah k práci v technických oborech, ale je pro ně i velkým přínosem pro budoucí povolání.

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo