Proč vstát od stolu a jít kreativně pracovat rukama

Konečně opět přichází doba, kdy řemeslo má zlaté dno. Mít doma chlapa, co umí vzít šroubovák do ruky a poradí si s vrtačkou je přece velký bonus. Přesto se prohlubuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků, který prodlužuje dobu, kterou firmy potřebují k získání kvalifikovaných pracovníků. U některých profesí je tak nutné počítat s délkou náboru na týdny a měsíce. K nejžádanějším manuálním pracím v ČR v současné době patří operátor výroby, tedy dělník. Vrací se nám tak zlatá stará doba, která přináší i obnovení zlatých českých ručiček. Zapátrejte ve svém rodokmenu a genech a jděte studovat obor strojírenství. Práci budete mít zaručenou a ještě si budete moci vybírat. Například svářeč patří na současném trhu práce vedle operátora výroby mezi velmi nedostatkové profese.

Studium a rekvalifikace podle žádaných oborů

Největší nedostatek kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků mají firmy v oblasti průmyslové výroby v oborech strojírenská výroba, kovovýroba a automobilový průmysl. Šikovného brusiče, soustružníka nebo mechanika je obrovský kumšt najít. Situace se rozpíná po celém území Čech a Moravy. Pokud firmy chtějí kvalifikovanější pracovníky do výroby, musí nabídnout dobrý plat, jinak se nábor neúměrně prodlouží. Na druhou stranu je ale nutné podotknout, že dobrý plat se dává jen dobrému pracovníkovi. Nejtěžší je v současnosti najít obráběče a svářeče, operátory výroby, obráběče, zámečníky, skladníky a řidiče vysokozdvižných vozíků. Na předních místech jsou pozice související s automobilovým a strojírenským průmyslem, popřípadě s logistikou. Najít obráběče CNC strojů nebo svářeče je takřka nemožné.

Proč vstát od stolu a jít pracovat rukama

Pádných důvodů, proč vstát od počítačů a pracovat rukama je víc než dost. Nebudete si kazit oči od monitoru, nebude vás bolet krční páteř, posílíte svaly a fyzickou kondici, s čímž jde ruku v ruce i zdravotní stav. Budete překvapení, jak vám při fyzické práci začne znovu fungovat hlava, neboť práce rukama podporuje činnost mozkových závitů. Zlepší se vám metabolismus i nálada a shodíte pár kilo. Navíc si vyrýsujete svaly. Pokud budete občas i na čerstvém vzduchu, ochutnáte znovu kouzlo přirozeného života. Poslední trend bílých límečků je víc než zhoubný. Každá žena ocení doma chlapa, co umí vzít do ruky nářadí a má pořádnou sílu. Muž zase ocení fyzickou kondici i dobrou náladu ženy. Pokud vám jsou počítače, uplatníte se i jako skladníci pro vysoce robotizované automobilky a jejich dodavatele, v oblasti strojírenství i zpracovatelského průmyslu.

prace

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo