Průmysl se odrazil ode dna

Není tajemstvím, že je na tom ekonomika bídně. Ovšem podle mnohých analytiků se to dalo očekávat. Ekonomika rostla, rostla a dosahovala enormních výšin. Musel přijít pád, ovšem nikdo neočekával, že tento pád bude tak strmý. Koronavirová pandemie se podepsala prakticky na všech odvětvích, samozřejmě průmysl nebyl výjimkou. Zasáhlo to kovovýrobu, dále také strojírenství a samozřejmě také automobilový průmysl, který se z několikatýdenního zastavení bude vzpamatovávat i několik dlouhých let. Co je však pozitivní, tak jsou současné prognózy odborníků. Ti tvrdí, že to nejhorší má průmysl za sebou a že se začíná pomalu, ale jistě odrážet ode dna.

Průmysl EU se začíná vzpamatovávat

Otázkou samozřejmě je, co přinese podzim, který má být drastický. Zatím lze však konstatovat, že se průmyslová výroba v Evropské unii začíná pomalu, ale jistě vzpamatovávat. I když si zaměstnavatelé a majitelé velkých společností museli zvyknout na nová pravidla hry, nevzdali to a snaží se udržet se nad vodou.

Přibývá zakázek

Optimistickou náladu vnesly do světa evropského průmyslu především nové zakázky, které se nahromadily během léta. I když nárůst zakázek není takový jako vloni, je daleko lepší než v květnu nebo dubnu.

Automobilový průmysl jako samostatná kapitola

Je však třeba konstatovat, že pozitivně lze mluvit o všech průmyslových odvětvích vyjma toho automobilového. Automobilový průmysl schytal tu největší ránu a z několikatýdenního pozastavení činnosti se bude podle analytiků dostávat ještě několik let. Dalo by se tedy říct, že automobilový průmysl je jakousi samostatnou kapitolou celého evropského průmyslu, i když i zde se zaregistrovaly jisté pozitivní zprávy. A i když jsou z nich majitelé či lídři automobilových společností nadšení, vědí, že to může být jen záchvěv naděje před další ránou.

Jak se svařuje

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo