Seznamte se s velkosériovou kovovýrobou

Česká republika se sice pyšní skvělou ekonomikou, na které se podepisuje hlavně vysoká zaměstnanost a naopak velice nízká nezaměstnanost, ale na druhou stranu je to velký problém, s nímž se musí potýkat zaměstnavatelé. Pokud zaměstnavatelé hledají nové pracovníky, nejsou k sehnání, protože na pracovních úřadech zůstali jen ti, kteří jim zrovna nevyhovují. Bohužel nedostatek zaměstnanců zbytečně zpomaluje rychle se rozvíjející strojírenství, což je dneska obor, který se považuje za tahouna české ekonomiky.

Pokud byste se zařadili k těm lidem, kteří chtějí změnit práci, a lákala by je právě kovovýroba, možná by vás nejdříve zajímalo, jak se to vlastně dělá. Pojďme se tedy s velkosériovou kovovýrobou seznámit!

Toto jsou místa, kterými musí materiál projít:

Svařovna, brusírna

Materiál musí projít svařovnou a brusírnou – přes to vlak nejede. Zde se zpracovávají výlisky a obrobky, které nejsou těžší než patnáct kilogramů. Ke sváření a k broušení se využívá nejmodernějších technologií.

Lisovna, obrobna

Materiál taky musí projít lisovnou a obrobnou. V lisovně se lisují kovy ve výstředníkových a hydraulických lisech. Pokud by se jednalo o velkosériovou kovovýrobu, využívalo by se velkých, lisovacích linek. Co se týče obrobny, zde se zabezpečuje výroba dělnických a ohýbaných polotovarů z kulatin, tyčí a trubek.

Lakovna

Důležitým místem, který musí materiál či už výlisky projít, je lakovna. Zde se provádí povrchová úprava ocelových, hliníkových a pozinkovaných plechů, krytů, trubek či rámů nebo svařených dílů. Opět se zde využívá těch nejmodernějších technologií, které zaručují maximální kvalitu výrobku.

Montáž

Nedílnou součástí služeb každé společnosti, která se zabývá kovovýrobou, je i montáž či kompletace a balení. Každý klient ocení, když boží dorazí až pod nos. Přece jenom není čas ztrácet čas.

Kovovýroba

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo