Strojírenství a hutní obory se dostávají do popředí

Každý žák základní školy v deváté třídě zvažuje, kam se dál vydá. Většinou volí obory, které jsou ukončeny maturitní zkouškou, protože to jim život dost ulehčí v budoucnu. Ovšem jsou tu i ti, kteří si na obor, jenž je zakončen maturitní zkouškou, netroufají, proto se jdou raději vyučit s tím, že si najdou ruční, řemeslnou práci, která má podle přísloví „zlaté dno“. Ať už se rozhodujete podle čehokoliv, máme pro vás tip na obor, který se v současné době dostává dost do popředí. Jedná se převážně o strojírenství (a další hutní obory).

Podle statistik se strojírenství skutečně dostává do popředí, což potvrdilo i to, že v minulých letech se do kurzů strojírenství, které jsou v rámci dalšího vzdělávání, zapojila víc jak pětina obyvatel České republiky. Lidé si začínají skutečně uvědomovat, že strojírenství je tahoun české ekonomiky, že se jedná o obor, který tu je a bude, která má budoucnost a potenciál.

Navíc v současné době začínají střední školy s těmi strojírenskými firmami více spolupracovat, otevírají se kurzy přímo na míru pro dané profese, což je naprosto skvělé.

Zájem o strojírenství roste

To, že roste zájem o obor strojírenství, potvrdila i manažerka projektu UNIV 2 KRAJE, která zároveň říká, že mezi nejvíce oblíbené obory, mezi nejvyhledávanější obory patří konkrétně svařování, jeřábnické kurzy a manipulace s vozíky a tlakovým zařízením.

Tento projekt, za nějž manažerka mluvila, spojuje, jak již bylo zmíněno, střední školy se strojírenskými společnostmi. Do projektu se zapojuje čím dál více škol.

Firmy si tak hledají budoucí zaměstnance

Není tajemstvím, že se aktuálně potýkáme se zaměstnaneckou krizí, která samozřejmě prospívá české ekonomice, ale už neprospívá firmám jako takovým. Firmy totiž postrádají zaměstnance, bohužel výjimkou nejsou ani strojírenské firmy, pro které je nedostatek zaměstnanců doslova zdržením. V současné době si tak díky tomu, že se strojírenské firmy spojují s odbornými středními školami, hledají své budoucí zaměstnance.

Strojírenství a hutní obory

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo