Strojírenství čeká na oživení

Česká republika se v současné době potýká se zaměstnaneckou krizí, což není tajemstvím. Zaměstnanost je na vysoké úrovni, nezaměstnanost na nízké – volných pracovních pozic roste. Bohužel nedostatek pracovníků trápí i tahouna české ekonomiky, což je obor strojírenství. Právě i díky tomu se dá říct, že strojírenství přešlapuje na místě. Tento obor, až je tahounem české ekonomiky a ač má budoucnost a potenciál, bohužel potřebuje i oživení po jiné stránce – potřebuje modernizaci.

Málokterá firma se dneska pyšní nejmodernější technikou, která zaručuje skutečně kvalitní výrobky, jež jsou vyrobeny s maximální přesností. V současné době mnoho firem má takové obráběcí a tvářecí stroje, které potřebují oživení.

Tento rok má být opět velice úspěšný po ekonomické stránce, úspěch předpovídají hlavně energetické firmy nebo automobilky či inovativní společnosti, svět strojírenství však nejspíš bude přešlapovat na místě.

Podle všeho produkce propadává

Samozřejmě společnosti, které mají skutečně moderní technologie, přešlapovat na místě nebudou, dokonce je dost možné, že navýší výrobu. Jestliže jsou však firmy, v nichž technologie a stroje nejsou zrovna moderní a vyspělé, je dost možné, že tento rok nebude patřit mezi nejúspěšnější. Už nyní je zjištěno, že u takových firem produkce propadává – a to o pětačtyřicet procent.

Tento propad byl však podle všeho významný, ale ve světovém měřítku adekvátní. Nejvíce české strojírenské firmy vyváží výrobky do Německa, následně taky do Ruska nebo i do Číny, což ví málokdo.

Vývoz do Číny má být navýšen

Podle předpokladů velice významným exportem bude export do Číny, který by se během následujících několika let měl zvýšit. Pokud by se tak stalo, firmy by si díky velkým obchodům s Čínou mohly pořídit ihned lepší stroje a vybavení a najednou by už na místě nepřešlapovali.

Ať už se však strojírenství předpovídá jakákoliv budoucnost, stále platí, že je to skutečně tahoun české ekonomiky a že je to obor, který má jasnou, dobrou budoucnost.

Strojírenství čeká na oživení

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo