Velkosériová výroba krok po kroku

Dnes je svět podnikání otevřen skutečně komukoliv. Pokud i vy plánujete se do světa podnikání vrhnout, je třeba si trh nejdříve pořádně prozkoumat. Musíte zhodnotit, v čem se vyplatí podnikat, v čem nikoliv. Samozřejmě se nesmíte pustit do oboru, který vám nic neříká. Takové podnikání by nemělo smysl. Například pokud se někdo pustí do kovovýroby a vůbec tomuto oboru nerozumí, kope si svůj vlastní hrob. Jestliže však tomuto oboru rozumíte, nenechte se zastrašit konkurencí a do tohoto podnikání se pusťte.

Kovovýroba společně se strojírenstvím jsou obory, které mají v dnešním světě budoucnost. Bez kovových dílů a bez výpalků či plechů by nemohlo fungovat mnoho dalších odvětví. Není se čemu divit, že je kovovýroba tahoun české ekonomiky.

Než se však pustíte do velkosériové kovovýroby, je třeba vědět, jak se to dělá – a to krok po kroku.

• lisovna, obrobna

Výrobek musí projít například lisovnou a obrobnou, kde se zabezpečuje výroba dělených a ohýbaných polotovarů z kulatin, ale taky z tyčí nebo trubek. Lisovna společně s obrobnou dokáží vyprodukovat široký sortiment výlisků, které se dále zpracovávají ve strojírenské výrobě.

• svařovna a brusírna

Výrobek poté putuje do svařovny a brusírny, kde se zpracovávají výlisky a obrobky, které nejsou těžší než patnáct kilogramů.

• lakovna

Samozřejmě se musí projít taky lakovnou, v níž se provádí povrchová úprava nejen ocelových, ale taky hliníkových a pozinkovaných plechů, krytů a taky profilů a trubek či rámů a svařených dílů.

Aby vaši zákazníci byli s vámi spokojení, měli byste jim kromě kompletní kovovýroby nabídnout i následnou montáž, popřípadě balení a kompletaci. Zákazníci většinou nemají čas na to, aby si pro výrobky museli jezdit. Ocení proto, když jim je dovezete takřka až pod nos. Pokud se pak ujistí a zhodnotí vaše výrobky jako kvalitní, ihned se stanou vašimi stálými zákazníky.

Velkosériová výroba

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo