Výhod a nevýhody nerezové oceli

Hutních materiálů se dnes využívá mnoho. Používají se nejen ve společnosti Steeltec.cz, ale také v jiných podobných firmách zaměřující se na kovovýrobu nebo strojírenství. Zde však využití hutních materiálů nekončí. Hutní materiály se využívají také ve stavebnictví, konkrétně nerezová ocel se používá do konstrukcí, jelikož je velice pevná a životnost je doslova dech beroucí. Nicméně využití si najde i v domácnosti, kdy se z nerezu vyrábí kuchyňské hrnce nebo dřezy. Své zastoupení si najde i v dopravě, nejvyužívanější je ve vlakové dopravě.

I když se na první pohled může zdát, že má nerezová ocel jenom samé výhody, proto je tak hojně využívána, samozřejmě má své stinné stránky, které je třeba si také říct, než se rozhodneme s tímto hutním materiálem pracovat.

Výhody nerezové oceli

Nerezová ocel neboli jednoslovně nerez má celou řadu výhod, které si zmíníme nejdříve. Největší výhodou je již zmiňovaná pevnost, proto se velice často používá ve stavebnictví. Díky své pevnosti se nerezová ocel využívá hojně i při výrobě zábradlí nebo při výrobě dřezů, které mají být velice odolné proti poničení nárazem.

Nerezová ocel je navíc odolná vůči povrchovému opotřebení a také je dekorativní. Vypadá velice esteticky, což je možná důvod, proč se hojně využívá ve zdravotnictví nebo případně v potravinářství i ve zmiňované domácnosti.

Nerezová ocel má mnoho podob. Může být lesklá, také matná, případně broušená. Navíc se dobře čistí, nejlépe se vyčistí párou, ale také vodou či případně mechanickým drhnutím. I zmiňovaná dlouhá životnost je výhoda, na kterou se nesmí zapomínat.

Nevýhody nerezové oceli

Mezi výhody patří nadměrné připalování se, to platí zejména u hrnců či podobného kuchyňského vybavení. U nerezového nádobí je také velkým negativem nízká tepelná vodivost. V gastronomii se tedy dlouhodobé používání nerezových výrobků výrazně prodražuje.

nerez

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo