Začíná se český průmysl opět vzpamatovávat?

Březen byl nejen pro české strojírenství a kovovýrobu velkou čárou přes rozpočet. Kvůli koronavirové pandemii se rázem uzavíraly hranice, narušily se dodávky materiálů ze zahraničí, stejně tak byl narušen export a obecně se zastavil chod v každé druhé společnosti. A bohužel i po uplynutí několika měsíců lze konstatovat, že mnohé firmy se ze zmiňované čáry přes rozpočet stále ještě nevzpamatovaly. Většina se však naštěstí už v květnu snažila rozjet alespoň některé výrobní procesy, aby se opět navrátila do starých kolejí. Nyní je otázkou, jak je tomu nyní? Začíná se český průmysl opět vzpamatovávat?

Průmysl se meziročně po vypuknutí koronavirové pandemie propadl o desítky procent. Zasaženo bylo nejen strojírenství a zmiňovaná kovovýroba, ale především automobilový průmysl. Najednou se krásně ukázalo, jak moc jsme závislí právě na zmíněných odvětvích. Po uplynutí několika měsíců lze říct, že se český průmysl začíná opět vzpamatovávat. Do cesty mu však přichází údajná druhá vlna nebezpečného onemocnění.

Zaostávají nejvýznamnější obory

I když jsme řekli, že se i ty nejvýznamnější obory, jako je tedy strojírenství, kovovýroba a autoprůmysl, začínají vzpamatovávat, stejně výrazně zaostávají za ostatními odvětvími českého průmyslu. A bohužel to zatím nevypadá na to, že by se všechno navrátilo do starých kolejí. Podle všeho se bude scénář opakovat a zmiňované obory se musí připravit na další ránu, kterou jim koronavirus zasadí přímo do zad.

Je tady druhá vlna

I když první vlna koronaviru ještě neskončila, aktuálně lze hovořit o pomyslné druhé vlně. Podle analytiků a ekonomů však máme to nejhorší očekávat na podzim, právě na podzim má přijít k dalšímu koronavirovému zemětřesení, které snad už nebude mít na bedrech odstávky společností.

strojirenství podnikani

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo