Zájem o práci v kovovýrobě stále roste, ukázal průzkum

Zaměstnanecká krize ještě není u svého konce. Zaměstnavatelé stále nevědí, kým obsadí volné pracovní pozice ve firmě, kdo zajistí pravidelný a nerušený chod podniku. Nedávno se dokonce řada zaměstnavatelů přiznala k tomu, že o pracovníky prosí ve věznicích. Vězni jsou však jen dočasným řešením stejně jako brigádníci, kteří během léta pomohli firmám zůstat na nohou.

Zatímco zaměstnavatelé nevědí, kde mají pracovníky hledat, pracovníci stále mají na výběr. Dnes je zájem o nadšené jedince, zkušenosti jsou až na druhé koleji, což pomáhá k velice dobrým pracovním místům i těm, kteří nemají žádný titul před jménem. Jelikož si pracovníci stále mohou vybírat, pracovních nabídek je opravdu dost, nabízí se otázka, o jakou práci mají největší zájem. Tímto tématem se ostatně zabýval nedávný průzkum, který odhalil zajímavé věci.

O jakou práci podle vás mají lidé zájem?

Mnozí lidé si myslí, že zájem roste hlavně o nabízené manažerské pozice, ale pravdou je, že manažerské pozice opravdu nejsou tak atraktivní jako práce v kovovýrobě a strojírenství. Lidé si totiž moc dobře uvědomují, že žijeme v nejisté době plné nejistých vizí, nikdo neví, co přijde dál. Chtějí proto být v zaměstnání, které je stabilní a o němž se ví, že tu bylo, je a bude.

To ostatně obor kovovýroba a strojírenství je.

Tahoun české ekonomiky

O strojírenství a kovovýrobě se ví, že je to tahoun české ekonomiky. Jak již bylo zmíněno, jedná se o obory, které tu byly, jsou a budou. Najít si práci v těchto dvou oborech, to je doslova výhra.

Navíc to nejsou obory, v nichž je práce nudná a stereotypní, jak se mnozí lidé domnívají. Dnes je kovovýroba a strojírenství odvětví zahrnující široké množství výrobních procesů a dalších zajímavých činností. Jsou to odvětví plná moderních technologií, které se v jiných oborech či odvětvích nevidí. Navíc se jedná o práci zajímavou, dobře finančně ohodnocenou. To je možná také lákadlem lidí.

Práce v kovovýrobě

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo