Energetičtí inovátoři a originální projekty studentů

V poslední době má studium technických oborů opravdu velkou perspektivu. Bohužel nejsou tyto obory u studentů příliš populární. Je ale jasné, že tito absolventi budou mít jistou práci. Kdo má však techniku rád, se určitě bát nemusí. Obor energetických strojů a zařízení na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni o tom ví své. Ekonomice se daří a průmysl se neustále rozvíjí. Podniky mají velký zájem o všechny mladé inženýry, ale je jich nedostatek. Pro průmysl je to omezující a velmi limitující, ale pro studenty je to naopak obrovská příležitost.

Všeobecný pocit, že technika je na vystudování až příliš složitá hoďte za hlavu. Hodně mladých lidí stále často neví, co by měli a chtěli v životě studovat i dělat. Všechny lákají manažerské posty a často studují humanitní obory. Pak je ale těžké najít uplatnění. V tom technickém oboru je třeba o něco víc prakticky počítat a také experimentovat v laboratořích nebo učit se měřit kvalitu. O to víc vás to může bavit. Je to zajímavý obor neboť energii budeme potřebovat vždy. Jak bude získávána, to je otázka. Lze to z fotovoltaiky, větru, fosilních paliv nebo jádra. Mezi 7 učebních předmětů patří například termomechanika, mechanika tekutin, přenos tepla a hmoty nebo třeba konstrukce lopatkových strojů. Studenti nejen získají znalosti, ale osvojí si také zkušenosti, což se jim bude opravdu v praxi hodit. Díky nim mohou navrhovat mnohá technická řešení pro efektivnější výrobu energie.

Studenti zkoumají, propočítávají a neustále ověřují nová technická řešení. Intenzivní propojení s praxí a účast na projektech průmyslových partnerů na mnoha jiných studijních oborech chybí. Učí je tomu přímo odborníci z praxe. Většina studentů dostuduje a už má jisté místo v některé ze spolupracujících společností. Během studia pracují na reálných projektech a poznají konkrétní společnosti přímo zevnitř. Zde přímo pracují s budoucími kolegy. Pracovní pohovor je příjemný rozhovor o práci a možnostech dalšího osobního a profesionálního růstu. Studenti se chtějí také postavit na vlastní nohy. Po jejich státnicích je čeká rychlý start do života a slibný výhled kariérního postupu. Dostanou se opravdu brzy na pracovní pozici, ze které si mohou sjednat hypotéku na byt či dům a založit rodinu.

energicti inovatori

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo