Jaké hutní materiály se v kovovýrobě nejčastěji používají?

Obor velkosériová kovovýroba je v současné době na svém vzestupu. Stále více firem v tomto oboru podniká, čemuž se nemůžeme divit. Jedná se o obor, který tu byl, je a bude – má tedy obrovskou budoucnost a potenciál. Stejně jako ve strojírenství, tak se i ve velkosériové kovovýrobě hojně využívají hutní materiály. Podívejme se na nejčastější druhy hutních materiálů, s nimiž se při velkosériové kovovýrobě setkáme opravdu nejčastěji.

Pokud pracujete ve strojírenství či případně přímo v oboru velkosériová kovovýroba, jistě víte, že druhů hutních materiálů je mnoho. Mnohé společnosti pracují se všemi druhy velkosériové kovovýroby. Podívejme se však na zmiňované nejčastější druhy hutních materiálů, s nimiž se zaručeně setkáte v každé firmě zaměřující se na zmiňované obory.

  • Ocel

Hutním materiálem je také ocel, která se používá skutečně hojně. Jedná se o velice pevný hutní materiál, který se pyšní mimo jiné svou dlouhou životností. Ocel se nejčastěji využívá ve strojírenství, ale také se využívá v kovovýrobě, ve zdravotnictví, mimo jiné i v potravinářském průmyslu. Setkat se s ní můžete v mnoha podobách – nejčastěji je lesklá, ale má také svou matnou či broušenou podobu.

  • Jäkly

Ve strojírenství také v kovovýrobě se hojně využívají také takzvané jäkly. Jedná se o tvarované železo, které má tvar profilu – to znamená, že se může libovolně a různě ohýbat, dokonce je možné ho zkracovat, svařovat či sestavovat do různých konstrukcí. Nemůžeme se tedy divit tomu, že je v současné době tak hojně používaný.

  • Plech

Plech je dalším hutním materiálem, který se ve velkosériové kovovýrobě používá. I když si většina z nás umí představit, jak plech vypadá, pojďme si hutní materiál přece jen představit. Jedná se o kovovou desku, kterou je možné zakoupit v mnoha tloušťkách. Je to však pouze polotovar, který se posléze využívá při výrobě dalších výrobků.

hutní materiály

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo