Lisování kovů

Oblast lisování kovů používá různé technologie pro dělení plechů různé tloušťky, dělící zařízení pro bezodpadové dělení jak pro plechy či třeba tenkostěnné trubky a ocelové profily dělí na pásových pilách. V rámci nástrojařské dílny, se upravují a vyrábí jednoduché lisovací nástroje, provádí odborný servis a údržba lisovacích nástrojů.

Provádí se lisování na výstředníkových lisech z pasů, přístřihů, nebo i ze svitků, které je vybaveno buď ručním, nebo automatickým podáváním materiálu. Na specializovaných lisovacích strojích se dají vyrobit výlisky komplikovanějších tvarů, výtažků, výrobků z hliníku, nerezu, mědi, mosazi či ušlechtilé oceli. Zkrátka složité tvary s vyšší přidanou hodnotou.
Následně se provádí svařování v ochranné atmosféře, na robotech i poloautomatech, svařování bodové i odporové, nýtování a následnou montáž spojovacím materiálem. Další obrábění a povrchové úpravy svařenců a výlisků.

Oddělení lisování kovů v lisovně

  • stříhání plechu pomocí tabulových nůžek
  • děrování, stříhání i dělení profilů a pásoviny
  • výroba kotevních prvků vhodných pro zámečnické dílny
  • děrovacích nástroje
  • stříhacích nástroje
  • ohýbacích nástroje

Použitím univerzálních střižných, děrovacích a ohybových lisovacích nástrojů, lze pružně a pro klienta cenově výhodně reagovat na výrobu poptávaných dílů. Pro výrobu nových součástí lze využít v nástrojárně předpřipravených hotových polotovarů.

Lisování kovů a kovových výrobků

Lisování kovů a kovových dílů z oceli, a to i nerezové, mosazi, bronzu, mědi a hliníku probíhá včetně povrchových úprav. Požadované kvality kovových výlisků lze docílit pomocí využití precizních lisovacích zařízení. V této oblasti lze nabídnout komplexní služby, jako konstrukce lisovacích nástrojů, jejich výroba v nástrojárně, až po samotné lisování a následné dodávky finálních kovových dílů a produktů. Kovové díly nacházejí široké uplatnění v automobilovém, elektrotechnickém či spotřebním průmyslu.

lisovani kovu

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo