Ženy pronikající do strojírenství, žádný problém

Oblast strojírenství ovládá stále více žen. Například každým osmým pracovníkem v huti je žena a to nejen v malém rodinném podniku, ale dokonce i ve velkosériové výrobě. A v této oblasti se bude počet žen ještě zvyšovat. Strojírenství například v ostravském hutním průmyslu je v současnosti zaměstnáno 12 % žen. Nezastávají zde ale jen lehké pracovní pozice v administrativě, jak by se mohlo zdát. Pracují zejména ve skladech a v laboratořích, ale jsou stále více vidět i v těch nejnáročnějších provozech. V současné době se ženy také mnohem více hlásí na pozice, které byly v minulé době určeny výhradně pro muže. Například na postu strojvedoucí již není žena nováčkem. Svou významnou roli zde sehrává zejména moderní technologie prosazované v průmyslu. Tradičně fyzicky vysoce náročnou práci již v mnoha případech tyto technologie ulehčí anebo ji zcela změní.

Strojírenství a ženský smysl pro pořádek a pečlivost

S ženami do této oblasti stále více proniká i ženský smysl pro pořádek a pečlivost. Ženy pracující v účtárnách, v oblasti prodeje, zásobování i nákupu jsou časté, nově ale pronikají do laboratoří nebo do automatizace. Mnohé ženy jsou velmi úspěšné i v dělnických profesích a velmi dobře se uplatňují jako jeřábnice, železničářky, elektrikářky, koksařky, valcířky kovů, zámečnice, soustružnice, strojnice energetických zařízení nebo třeba na postech mistrové výrobních provozů. Ženy, které zvládají pracovní povinnosti s péčí o rodinu a domácnost si jistě zaslouží ocenění.

Ženy v netypicky ženských oborech

Počet žen se bude nadále zvyšovat. Ženy mohou dosahovat vynikajících výsledků i v mnoha netypicky ženských oborech. Cílem je podporovat všechny ženy tak, aby se mohly snadněji sladit v rámci pracovního a osobního života. Pro ženy je zde velká šance posílit ambice a aspirovat na vyšší pozice. Ženy dostávají různé benefity, absolvují speciální rozvojové programy, mentoring, koučing, workshopy zaměřený zejména na problematiku sladění rodinného a pracovního života, ale i na psychohygienu. Ženy se tak mohou ve firmě lépe udržet a usilovat o vyšší posty.

ženy strojírenství

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo